top of page

Про нас

Сучасні діти активні, рухливі, проінформовані всіма засобами комунікації. Здивувати їх чимось важко, а ще важче керувати їхньою поведінкою. Отож, потрібна така «позитивна сила», яка б  спрямувала емоції дитини в правильне русло, яка б мала вагомий вплив на формування світогляду дитини, на її моральний та естетичний розвиток. Тому питання виховання дошкільнят, розвитку їх творчих здібностей  є надзвичайно актуальним у наші дні та в перспективі повинно давати вагомі позитивні результати.

Софія Русова писала:«Дитина є справді експерементатор, і нам треба за нею слідкувати на наших предметних лекціях у дитячому садку. Свобода рухів, як того вимагає Монтессорі, є кінцевою передумовою здорового, правильного розвитку дитини, ці рухи мають бути найрізноманітні, а наша доля приводити їх до найкращої координації».

 

Для цього в нашому  закладі створена « творча майстерня – лабораторія « Природних див»

 « Творча майстерня»  - це новий підхід до навчання дітей у нашому садку. Принцип такого навчання полягає у тому, щоб не дати дітям  певну суму знань у

« законсервованій формі», а навчити  здобувати їх у певній логічній послідовності. Вихованці повинні самі захотіти пізнавати, досліджувати, експериментувати, вправлятися, творити.

Для цього педагоги, в першу чергу , продумують і створюють мотивацію, яка викликає бажання у дітей мислити працювати, навчатись.

 

Реалізуючи завдання, кожна дитина розуміє, що робить це з певною метою, що її дії потрібні їй самій, друзям, близьким.

Дослідницька діяльність допомагає дітям розширювати свій кругозір, розвивати продуктивні форми мислення. Цей вид діяльності має принципову відміну від будь-якого іншого виду діяльності. І ця відмінність полягає в тому, що цілі, які визначають цю діяльність, характеризуються нестійкістю, невизначеністю і результат дослідження дітям не відомий.

 

 

Але в процесі експериментування результат уточнюється, прояснюється і наочно видно дітям. Всякий досвід - це активний процес, система певних дій, за допомогою яких дитина отримує відповіді на поставлені перед ним питання.

 

Експеримент, який самостійно проводить дитина, дає змогу їй створити модель явища й узагальнити отримані дієвим шляхом результати, порівняти їх, класифікувати і зробити висновки щодо значення цих явищ для людини і самої себе. Для дошкільників експериментування нарівні з грою є провідним видом діяльності

Таким чином, основою досвіду є безпосередня діяльність дітей, у ході якої відбувається активний розвиток мови.

Проводячи експерименти,  приділяємо підвищену увагу артикуляції дітей, розвитку правильного мовного дихання, фонематичного слуху, розвитку дрібної моторики руки, що надає позитивний вплив на мовленнєвий розвиток

На таких заняттях   малюки самостійно досліджували стани води, її властивості, стан піску,  життя рослинного світу, станів природних  явищ, за допомогою рухомих моделей діти знайомились з процесом виверження вулкану та змінами доби  

 Діти старших груп   освоювали інноваційні оздоровчі технологій, а також обирали найкращий спосіб для реалізації завдання турбуватися про власне здоров’я. Малюки знайомились з лікарськими травами, ароматними оліями та їх цілющими властивостями,  самостійно вчились заварювати з них чаї, вивчали  призначення .. Тут діти освоювали  техніками самомасажу, аромотерапіїю, практикують « бестінг», мудри,

    Засідання референтних груп  вихователів старших груп  закладів дошкільної освіти   та навчально-виховних комплексів проходило  в ДЗО 15.032018р.

     Тема засідання;

      Використання авторських математичних ігор

     З. Дьєнеша та Дж. Кюізенера у роботі з дошкільниками.

       15  березня 2018 р  в ЗДО № 29 відбулося засідання референтних груп  вихователів старших груп  закладів дошкільної освіти   та навчально-виховних комплексів м.Тернополя на тему «Використання авторських математичних ігор  З. Дьєнеша та Дж. Кюізенера у роботі з дошкільниками».

На засіданні методист ТКМЦ Погорєлко О.Ю.  звернула увагу учасників МО на важливість   підвищення    професійної  компетенції педагогів щодо  організацію різноманітних дидактичних занять логіко-математичного спрямування, що за­безпечують мотивацію дітей до пізнання, спря­мовують їхні розумові зусилля, стимулюють роз­виток психічних процесів, на  правильність добору дидактичного матеріалу, спеціальних розвивальних ігор, що передбачають практичну дію з кольоровими паличками Кюізенера та логічними блоками З.Дьєнеша.

Наступним кроком була  відеопрезентація  «Використання авторських  математичних ігор З. Дьенеша і Дж.Кюізенера у роботі  з дошкільниками»

Вихователь-методист закладу дошкільної освіти  №29   Мартинюк  О.Р на  інформаційному прес – центрі розповіла про вплив  дидактичних ігор та вправ, завдань на формування у дітей операцій логічного та дивергентного мислення, використовуючи у практичній діяльності кольорові палички Д.Кюізенера та логічні блоки Дьєнеша, познайомила присутніх  з  інноваціями у дошкільному

закладі та провела інтелектуальну  розминку  «Виклади фігуру тваринки ». Це дало змогу  вихователям самостійно повправлятись у роботі з паличкамит Кюізенера.

Під час практичного блоку, вихователь старшої групи  Гавриляк  Т.М.., спеціаліст І категорії  провела заняття на тему: « Спасемо віртуальне місто Кольорова Матриця».

Мета заняття : сприяти підвищенню  професійної   компетентності педагогів  щодо  використання авторських математичних ігор З. Дьєнеша та Дж. Кюізенера у роботі з дошкільниками  в освітньому  процесі. Продовжувати вчити дітей оперувати цифрами,закріпити назви сенсорних еталонів: кольорів,  форм,  величин,  знання про геометричні фігури. Закріпити  поняття “число”, “цифра”. Лічити в межах десяти,  визначати кількісний склад числа в межах десяти, складати число з двох менших.

Під час обговорення присутні відмітили  творчий та креативний підхід до організації, оформлення та проведення заняття , схвалили роботу вихователів данної групи та колективу в цілому.

Вихователі прийшли до висновку, що заняття  слід будувати так, щоб діти включалися в активну пізнавальну діяльність, самостійно розв’язували поставлені перед ними завдання, широко використовувати проблемні ситуації з розв’язанням логіко-математичних  завдань, дидактичні вправи та ігри.

Формувати сенсорно-пізнавальну, матема­тичну та логічну компетентності шляхом:

• організації різноманітних дидактичних занять логіко-математичного спрямування, що за­безпечують мотивацію дітей до пізнання, спря­мовують їхні розумові зусилля, стимулюють роз­виток психічних процесів;

• добору дидактичного матеріалу, спеціальних розвивальних ігор, що передбачають практичну дію з предметами або їх замінниками;

• організації розумової діяльності в повсякден­ному житті, яка б ставила дитину перед необхід­ністю спрямувати свої інтелектуальні здібності на пошук і вибіркове використання знань і вмінь для розв'язання конкретних завдань;

Змістове наповнення занять важливо тісно пов’язувати з реальним повсякденним життям . Завдання вихователя – створити під час заняття відповідні умови включення всіх дітей в активне і систематичне засвоєння програмного матеріалу. Проводити просвітницьку роботу з батька­ми для ознайомлення із сучасними перспектив­ними педагогічними технологіями із зазначеної проблеми й подальшого їх використання.

bottom of page